Предшколска установа Ариље, основана је …

Предшколска установа „Ариље“ је установа од ширег друштвеног значаја и остварује циљеве и задатке предшколског васпитања и образовања на територији општине Ариље и има васпитно – образовну и социјалну функцију.Основна делатност установе уређена је Законом о основама система образовања и васпитања, законом о предшколском васпитању и образовању, Законом о јавним службама, Статутом, Предшколским програмом и Развојним планом. Делатност установе се остварује у три објекта. Централни објекат је наменски грађен 1976. године али је касније дограђиван. Други објекат је у МЗ Поглед, а трећи се налази изнад школске кухиње.

Слика из предшколске установе …

Капацитет свих објеката на основу норматива из Закона о предшколском васпитању и образовању је 550 деце. Ове радне године капацитет установе ће задовољити потребе локалне заједнице и број деце у групама биће до 20% изнад прописаног норматива. . Поред објеката у седишту постоје адаптирани и прилагођени простори за боравак припремних група на терену, при основним школама у Латвици, Миросаљцима, Трешњевици, Крушчици, Висоци, Брекову, Добрачама и Радошеву. У овој радној години створили су се услови за формирање припремних предшколских група у Латвици, Миросаљцима, Трешњевици и Брекову.